Profile Okienne WITAL
Profile Okienne WITAL

Nasza Firma

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Wital znajduje się w Gołdapi na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

o nas

Kilka słów o nas

Zakład znajduje się na ulicy Strefowej 7 w Gołdapi i leży na działce o powierzchni około 5 hektarów.

O nas kolumna lewa

Hale produkcyjne i magazynowe zajmują obszar około 7 000 m ², na którym znajduje się dwadzieścia linii technologicznych do wytwarzania profili okienno-drzwiowych. Do oklejania profili okleinami drewnopodobnymi i nie tylko, służą dwie nowoczesne okleiniarki włoskiej firmy WPR.

W maszyny i narzędzia zaopatrzyli nas czołowi światowi dostawcy z branży m.in.:
‒ KraussMaffei,
‒ Battenfeld,
‒ Greiner,
‒ Gruber,
‒ MTI,
‒ Huzap.
Korzystamy z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych dostępnych na rynku. Współpracujemy z dostawcami surowców z Europy Zachodniej m.in. z: Niemiec, Anglii, Holandii, Belgii, Szwecji oraz Polski. Niemiecka technologia oraz polska jakość wykonania stanowią o wysokiej klasie produktów przez nas produkowanych. Kreatywny oraz zaangażowany w ciągły rozwój personel pozwala na szybki wzrost jakości oferowanych przez nas usług.

O nas kolumna prawa

Własna, w pełni zautomatyzowana mieszalnia pozwala nam na produkowanie surowca PVC-U do produkcji profili okienno – drzwiowych o najwyższej jakości.
W swojej ofercie posiadamy systemy okienne:
‒ Wital 7000 Lux (5 komorowy 70 mm)
‒ Wital Prestige (6 komorowy 70 mm)
‒ Wital Prestige Therm – nowy system do okien pasywnych (6 komorowy 86 mm)
‒ ofertę uzupełniają systemy drzwiowe oraz profili renowacyjnych

Zaplanowana wielkość produkcji i wydajność naszych maszyn pozwala nam na podjęcie współpracy z największymi producentami stolarki okienno-drzwiowej w Polsce i za granicą. Nasze produkty spełniają wymogi polsko-europejskiej normy PN-EN 12608 w zakresie produkcji kształtowników z nieplastyfikowanego polichlorku winylu. Naszą mocną strona jest również elastyczne podejście do każdego klienta oraz dopasowanie się do jego potrzeb.

W trosce o środowisko używamy stabilizatorów wapniowo-cynkowych oraz wykorzystujemy do dalszej produkcji odpady powstałe w procesie ekstruzji.

O nas wpis nad galerią

Ciągły rozwój i inwestycje służą poprawie naszej oferty produktowej. Zachęcamy do wizyty w naszym zakładzie w celu zapoznania się z naszymi produktami oraz z technologią przez nasz wykorzystywaną.

O nas galeria

Historia firmy

Historia firmy Wital

Od 2006 roku Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Wital prowadzi działalność gospodarczą notując ciągły rozwój. Potwierdzeniem tego jest stały wzrost sprzedaży oraz systematycznie przeprowadzane inwestycje. W chwili obecnej jest to jedno z wiodących przedsiębiorstw powiatu gołdapskiego.

Historia w latach

  • 2013 wprowadzenie systemu „pasywnego” 6 komorowego 86mm
  • 2012 wprowadzenie koekstruzji (zakup 7 wytłaczarek), wprowadzenie systemu renowacyjnego i drzwi „pośrednich”
  • 2010 budowa hali magazynowej (3500 m²), zakup kolejnych działek pod inwestycje, wprowadzenie systemu profili drzwiowych
  • 2009 zakup 3 kolejnych linii technologicznych i rozbudowa systemu 70 mm o profile 6 komorowe, budowa hali mieszalni do produkcji surowca o powierzchni około 550 m², zakup instalacji do uzdatniania PCW oraz zespołu mieszalników niemieckiej firmy MTI, zakup okleiniarki do okleinowania profili
  • 2008 zakup narzędzi do systemu Wital 7000 Lux oraz 5 linii technologicznych w tym 4 szybkich linii Battenfeld do profili głównych oraz jednej  linii do profili pomocniczych
  • 2007 zaprojektowanie przez firmę Gruber systemu profili 5 komorowych o szerokości zabudowy 70 mm
  • 2006 budowa hali produkcyjnej z zapleczem socjalno–biurowym o powierzchni około 2400 m², zakup trzech linii technologicznych i narzędzi do systemu 4 komorowego o szerokości zabudowy 62 mm

Okleinowanie galeria

Powrót do góry