Profile Okienne WITAL
Profile Okienne WITAL

Nasza Firma

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Wital znajduje się w Gołdapi na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

o nas

Kilka słów o nas

Zakład znajduje się na ulicy Strefowej 7 w Gołdapi i leży na działce o powierzchni około 5 hektarów.

O nas kolumna lewa

Hale produkcyjne i magazynowe zajmują obszar około 7 000 m ², na którym znajduje się dwadzieścia linii technologicznych do wytwarzania profili okienno-drzwiowych. Do oklejania profili okleinami drewnopodobnymi i nie tylko, służą dwie nowoczesne okleiniarki włoskiej firmy WPR.

W maszyny i narzędzia zaopatrzyli nas czołowi światowi dostawcy z branży m.in.:
‒ KraussMaffei,
‒ Battenfeld,
‒ Greiner,
‒ Gruber,
‒ MTI,
‒ Huzap.
Korzystamy z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych dostępnych na rynku. Współpracujemy z dostawcami surowców z Europy Zachodniej m.in. z: Niemiec, Anglii, Holandii, Belgii, Szwecji oraz Polski. Niemiecka technologia oraz polska jakość wykonania stanowią o wysokiej klasie produktów przez nas produkowanych. Kreatywny oraz zaangażowany w ciągły rozwój personel pozwala na szybki wzrost jakości oferowanych przez nas usług.

O nas kolumna prawa

Własna, w pełni zautomatyzowana mieszalnia pozwala nam na produkowanie surowca PVC-U do produkcji profili okienno – drzwiowych o najwyższej jakości.
W swojej ofercie posiadamy systemy okienne:
‒ Wital 7000 Lux (5 komorowy 70 mm)
‒ Wital Prestige (6 komorowy 70 mm)
‒ Wital Prestige Therm – nowy system do okien pasywnych (6 komorowy 86 mm)
‒ ofertę uzupełniają systemy drzwiowe oraz profili renowacyjnych

Zaplanowana wielkość produkcji i wydajność naszych maszyn pozwala nam na podjęcie współpracy z największymi producentami stolarki okienno-drzwiowej w Polsce i za granicą. Nasze produkty spełniają wymogi polsko-europejskiej normy PN-EN 12608 w zakresie produkcji kształtowników z nieplastyfikowanego polichlorku winylu. Naszą mocną strona jest również elastyczne podejście do każdego klienta oraz dopasowanie się do jego potrzeb.

W trosce o środowisko używamy stabilizatorów wapniowo-cynkowych oraz wykorzystujemy do dalszej produkcji odpady powstałe w procesie ekstruzji.

O nas wpis nad galerią

Ciągły rozwój i inwestycje służą poprawie naszej oferty produktowej. Zachęcamy do wizyty w naszym zakładzie w celu zapoznania się z naszymi produktami oraz z technologią przez nasz wykorzystywaną.

Historia firmy

Historia firmy Wital

Od 2006 roku Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Wital prowadzi działalność gospodarczą notując ciągły rozwój. Potwierdzeniem tego jest stały wzrost sprzedaży oraz systematycznie przeprowadzane inwestycje. W chwili obecnej jest to jedno z wiodących przedsiębiorstw powiatu gołdapskiego.

Historia w latach

  • 2013 wprowadzenie systemu „pasywnego” 6 komorowego 86mm
  • 2012 wprowadzenie koekstruzji (zakup 7 wytłaczarek), wprowadzenie systemu renowacyjnego i drzwi „pośrednich”
  • 2010 budowa hali magazynowej (3500 m²), zakup kolejnych działek pod inwestycje, wprowadzenie systemu profili drzwiowych
  • 2009 zakup 3 kolejnych linii technologicznych i rozbudowa systemu 70 mm o profile 6 komorowe, budowa hali mieszalni do produkcji surowca o powierzchni około 550 m², zakup instalacji do uzdatniania PCW oraz zespołu mieszalników niemieckiej firmy MTI, zakup okleiniarki do okleinowania profili
  • 2008 zakup narzędzi do systemu Wital 7000 Lux oraz 5 linii technologicznych w tym 4 szybkich linii Battenfeld do profili głównych oraz jednej  linii do profili pomocniczych
  • 2007 zaprojektowanie przez firmę Gruber systemu profili 5 komorowych o szerokości zabudowy 70 mm
  • 2006 budowa hali produkcyjnej z zapleczem socjalno–biurowym o powierzchni około 2400 m², zakup trzech linii technologicznych i narzędzi do systemu 4 komorowego o szerokości zabudowy 62 mm

Okleinowanie galeria

}
Powrót do góry