Profile Okienne WITAL
Profile Okienne WITAL

PROFILTherm Light

Przemyślane rozwiązania

therm light therm light

Trzy lata przed opracowaniem profili LIGHT został wprowadzony na rynek produkt o podobnej charakterystyce ale o wysokości zabudowy 86 mm – Prestige THERM. Od tego czasu trwały intensywne prace nad udoskonaleniem tego produktu. Efektem tych prac jest właśnie profil LIGHT, o niezwykłej charakterystyce technicznej:

  • profile sześciokomorowe o głębokości zabudowy 80mm,
  • niskie złożenie profili (ramy i skrzydła) pozwala uzyskać większą ilość światła przenikającego do wnętrza pomieszczeń,
  • opcjonalne uszczelnienie środkowe w ramie okna poprawia izolacyjność termiczną i akustyczną,
  • dodatkowa uszczelka w komorze szklenia skrzydła gwarantuje lepszą termoizolacyjność okna,
  • możliwość zastosowania najcieplejszych pakietów 3-szybowych o grubości 48mm,
  • duże komory profili umożliwiają zastosowanie wzmocnień o bardzo dobrej statyce a jednocześnie łatwe odprowadzenie wody opadowej i wentylacja profili,
  • dostępne 4 kolory rdzeni: biały, brązowy, karmelowy, antracytowy,
  • do wyboru aż 38 okleiny profili,
  • klasyczny wygląd profili bez zbędnych zaokrągleń.

*Współczynnik przenikania ciepła dla okna referencyjnego dla szyby Ug=0,5 W/m² K. Wymiar okna referencyjnego 1230mm x 1480mm.

Wital – innowacyjne rozwiązania.

Wprowadzanie europejskich norm, zwłaszcza dotyczących kwestii ekologii, zawsze jest wyzwaniem dla firm zajmujących się produkcją. Normy, które w swoich założeniach mają poprawić troskę o nasze środowisko są także motorem innowacyjności i często bardzo kreatywnych rozwiązań.

Taka właśnie sytuacja stała się podstawą do opracowania innowacyjnego systemu profili okiennych Prestige Therm LIGHT firmy Wital. Profil w swoim podstawowym założeniu miał spełniać europejskie normy a jednocześnie pozwalać naturalnemu światłu na dostęp do pomieszczeń.

Skąd taki pomysł? – myślę, że to wpływ miejsca gdzie zrodziła się ta koncepcja. Firma Wital prowadzi swoją produkcję w otoczeniu pięknej przyrody północno-wschodniej Polski, nieopodal miasta Gołdap, które ma status uzdrowiska i gdzie piękne widoki za oknami z pewnością warte są uwagi. Podstawowym pytaniem jest co tak naprawdę wynika z tej charakterystyki, co tak naprawdę zyskuje klient?

Trzy lata wcześniej doskonale przyjęty przez rynek, mający grono stałych odbiorców profil Prestige Therm doczekał się młodszego brata – o porównywalnych parametrach, równie dobrym wykonaniu i estetycznym wyglądzie – z wielkim plusem, w postaci większej ilości naturalnego oświetlenia w naszych domach i mieszkaniach.

Dodatkiem do całości jest atrakcyjna cena, która nie wynika z oszczędności a z przemyślanych rozwiązań.

Systemy okienne i drzwiowe Wital
Systemy okienne i drzwiowe Wital
Systemy okienne i drzwiowe Wital są reakcją na zwiększające się wymagania wobec profili ...
Systemy okienne i drzwiowe Wital
Systemy okienne i drzwiowe Wital
Systemy okienne i drzwiowe Wital są reakcją na zwiększające się wymagania wobec profili ...
Powrót do góry